/* ]]> */
מאי 192019
 
כמה עולה להוציא ספר לאור

השאלה הזו מורכבת מאוד ותלויה במטרה שלשמה אתם מוציאים ספר לאור. אפשר להוציא ספר זיכרונות למשפחה, ספר שירה, ספר פרוזה, ספר ילדים, עם איורים, בלי איורים, ספר עיון, ספר אלקטרוני, ספר בהוצאה מסחרית, ספר בהוצאה עצמית. בכל אחד מהמקרים התשובה "כמה עולה להוציא ספר לאור", משתנה.

הבלוג לשבור את המגירה מתרכז בעיקר בהוצאה לאור של פרוזה, בהוצאה עצמית או דרך הוצאות לאור מסורתיות ועצמאיות (בקרו בעמוד: רשימה של הוצאות ספרים מומלצות), הכולל עריכה ספרותית ולשונית ברמה גבוהה.


בסדר נו, כמה עולה להוציא לאור ספר פרוזה, נודניק!

אז ככה, אם הספר שלכם יוצא מגדר הרגיל או שאתם סופרים מוכרים והוצאות לאור מסורתיות יתנפלו עליכם העלות תעמוד על 0 ₪ וגם זה לא בטוח.

אם אתם סופרים מתחילים ואפילו וותיקים, שההוצאות המסורתיות דחו את כתב היד שלכם (קורה לטובים ביותר) הוצאה עצמית או הוצאה באמצעות הוצאות לאור עצמאיות מציעות עלויות דומות פחות או יותר, לכן אני ממליץ למצות את האפשרות של עבודה עם הוצאות לאור ולא להוציא לבד, מכיוון שאז אתם מתפקדים בפועל כמוציאים לאור של עצמכם. בקרו בפוסט: שעתה היפה והמציאותית של הוצאה עצמית.

להלן הערכה גסה על עלות הוצאה לאור של ספר פרוזה ממוצע באורך של 50-60 אלף מילים (ספרים ארוכים יותר יעלו יותר) שדורש עריכה ספרותית, וכולל הפצה לכל החנויות, ספר אלקטרוני, ויח"צ בסיסי (את היח"צ האמיתי תעשו אתם, גם אם מדובר בהוצאה מסורתית)

חשבון בבקשה:

עריכה: 7,000 ₪

הגהה לאחר עימוד: 2,000 ₪

עימוד: 2,000 ₪

הדפסה (500-600 עותקים) 5,000 ₪

הפקה והפצת ספר אלקטרוני: 2,000 ₪

עיצוב: 2,000 ₪

מפיץ: 5,000  ₪

סה"כ: 25,000 ₪ כולל מע"מ

 שוב, מדובר בהערכות גסות שיכולות להשתנות ולנוע בטווח רחב מאוד, קחו זאת בחשבון. ממליץ לא לוותר על עריכה מקצועית (רצוי אחרי עריכה עצמית אינטנסיבית ולפחות עריכה אחת שלכם אחרי הערות של קוראים ביקורתיים \ עריכה מוקדמת), הגהה, עימוד וכריכה.

יש לכם עוד שאלות? בקרו בעמוד שאלות ותשובות וקראו את הפוסטים מימין.

בהצלחה!

Sorry, the comment form is closed at this time.

כל הזכויות שמורות לאופיר עוז 2019©

תנאי שימוש

מדיניות פרטיות