/* ]]> */

להוציא לאור – איך להשתמש בבלוג לשבור את המגירה?

 
להוציא לאור

שלום לכולם,
שימוש נכון בבלוג לשבור את המגירה יכול לעזור לכם להוציא לאור את הספר שלכם. ראשית כל, להגיע לכתב יד במצב הטוב ביותר האפשרי, זהו שלב שלצערי כותבים רבים מפספסים, ספרי השלישי למשל, יוצא לאור אחרי 8(!) גרסאות, במהלכן התייעצתי ועברתי חוות דעת עם שלושה עורכים מנוסים. דרושה לכך הרבה סבלנות. תוכלו להתחיל בפוסטים בקטגוריה עצות לכותבים ובסרטוני הוידאו. שנית, לדלג מעל שבעת מדורי ההוצאה לאור של ספר בישראל, ולקבל כלים כדי להגיע בעצמכם למסקנה איזו הוצאה מתאימה עבורכם וחשוב מכך: איזו הוצאה לא מתאימה.

אז מאיפה להתחיל?

כאן לימינכם ישנם 70 פוסטים שיכולים לעזור לכם להוציא לאור, ולשפר תהליכי כתיבה. אני מציע לעבור עליהם בשיטתיות וסבלנות, חלקם רלוונטים פחות, חלקם יכולים להציל אתכם מטעויות קשות ואני ואחרים עשינו במהלך חיפוש אחר הוצאה לאור מתאימה. בסוף הפוסט הזה תוכלו למצוא את הפוסטים החשובים ביותר בעיניי. 

חשוב מכך: את כל הידע שצברתי במהלך עשרים השנים האחרונות ותוך כדי הוצאה לאור של שלושה ספרים, צברתי באמצעות מחקר אישי, ניסיונות וכישלונות, שיחות עם עורכים, מוציאים לאור, אנשי ספרות, ובמקרים רבים גם מקוראי הבלוג. צאו למסע המחקר שלכם ותוכלו לחזור עם תשובות מעודכנות יותר מאלה שאוכל לתת לכם כאן ובסופו של דבר להוציא לאור את ספר שלכם בהוצאה המתאימה לו ביותר. עולם הספרות דינמי; הספרים הדיגיטליים תופסים נתח רב יותר, אתרים ומיזמים צצים מדי יום, ההוצאות עצמן משתנות, כמו גם הדרישות שלהן לקבלת כתבי יד, האפשרויות לצאת לאור היום מגוונות הרבה יותר מאלה שלפני כמה שנים.

כתב היד שלי מוכן, אני רוצה להוציא לאור

כאן תוכלו למצוא רשימה מומלצת של הוצאות ספרים מעודכנת לדצמבר 2019

במידה ויש לכם שאלות בקרו בעמוד: שאלות ותשובות 

לפני שאתם חותמים עם הוצאה לאור כלשהי בקרו כאן ובמיוחד כאן

השימוש בבלוג כפוף לתנאי השימוש ולמדיניות הפרטיות.

המשיכו ליצור וליהנות מהתהליך הקשה והנפלא הזה.

שלכם,

אופיר

  4 Responses to “להוציא לאור – איך להשתמש בבלוג לשבור את המגירה?”

 1. שלום אופיר,
  זה עתה סיימתי עבודה על ספר ייחודי למדי. זה ספר עיון, המוקדש לענייני החינוך והשכלה. מה שמיוחד בו – תפיסה הן כללית והן בפרט; ניתוח מעמיק והצעות לא שגרתיות. מבחינה הזו מדובר במסמך מקורי. עד כה לא היה דבר כזה. מדובר בהשקפת עולם רדיקלית, נגד דעות קדומות (בענייני החינוך) השולטות היום. מדובר בפתרון כולל, כי רק אז אפשר לדבר על שפור ממשי במצב, שיפור הקבע . רק אז אפשר לדבר על קדמה. היום מצב גרוע ומסכן את עתידנו. מעטים מודעים בכך.
  זה ספר פולמוסי מאוד, האמור לגייס ציבור הרחב לחשיבה למען החינוך בארץ – בתקווה שמשהו ישתנה.
  "לו הייתי מלך".
  אני איש חינוך ותיק ויש לי די הרבה מה להגיד בנושא.
  אני מניח שלספר הזה יש פוטנציאל מסחרי גדול – הדבר החשוב, אף מרכזי לכל מו"ל. האם אתה יכול להמליץ לי הוצאת ספרים מתאימה?
  תודה מראש.

  ברכות
  יוסף

 2. אופיר שלום,
  ראשית, כל הכבוד על ההשקעה.
  לצערי, כמי שסיים לכתוב את ספר הביכורים שלו לפני כשנתיים ימים, לא עלה בידי להתמודד עם הדרישות השונות והמשונות שהעמידו הוצאות הספרים. מצאתי עצמי מתחבט בשאלה "להיות או לא להיות?" כלומר, לכתוב למגירה או?
  בסופו של דבר החלטתי לעשות מעשה ולפרסם את פרי עטי חינם אין כסף ברשת…גם זו אופציה (seferke.com).
  בהצלחה!
  עופר

 3. גוונים מהיום בפרוק. קבלו כסף, ואת התשלום האחרון קבלו למרות שהם ידעו היטב את מצבם. חזירות. נשארתי עם 800 ספרים. ולשון בחוץ.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

כל הזכויות שמורות לאופיר עוז 2019©

תנאי שימוש

מדיניות פרטיות